Krajské kolo - FRANCOUZSKÝ JAZYK kat. B1 a B2

Krajské kolo Soutěže ve francouzském jazyce kategorií B1, B2 se konalo tradičně na SPgŠ J. H. Pestalozziho v Litoměřicích. V kategorii B1 zvítězila Eliška Vávrová (třída 3. A4) a postupuje do celostátního kola. V kategorii B2 obsadila pěkné 4. místo Marcela Höferová (třída 7. A8). Blahopřejeme Elišce i Marcele, děkujeme za vzornou reprezentaci GVH Louny, Elišce přejeme mnoho úspěchů v celostatním kole soutěže. Obsahové zadání soutěže vypracovala ústřední komise francouzštiny a všechny materiály byly konzultovány na Francouzském institutu v Praze.

Diplom vítězky krajského kola - kliknutím na náhledu obrázek zvětšíte

Národní kolo FRANCOUZSKÝ JAZYK kat. B1 - 16. 4. 2008

Národní kolo konverzační soutěže ve francouzštině proběhlo 16.dubna 2008 na Gymnáziu K.Sladkovského v Praze.Stejně jako v loňském roce se ho zúčastnilo 50 soutěžících z celé republiky, i všechny ostatní podmínky a organizace soutěže byly obdobné. Naše soutěžící - vítězka krajského kola Eliška VÁVROVÁ obsadila ve své kategorii B1 sedmé místo.

DELF - Diplôme d´études de la langue française

Ve školním roce 2007/2008 maturovalo z francouzského jazyka pouze 6 studentů, neboť jeho výuka probíhala pouze v 1 třídě - studia čtyřletého. Takže je opět samozřejmě velkým úspěchem u čtyř z nich složení certifikátu DELF-B1 Junior. Jsou to studenti:


  • Markéta Čechová
  • Martina Krahulíková
  • Lukáš Krupka
  • Kateřina Škroudová