Francie - La Baule 2007

Romana Imríšková, maturitní ročník 2007

Další prázdniny jsou za námi, ale tyto byly pro mne a 24 dalších stážistů z celého světa naprosto výjimečné. Měla jsem to štěstí, že jsem se mohla zúčastnit měsíčního programu od LIONS Clubu ve Francii. Ale nebylo to jen štěstím, předcházelo tomu pilné studium francouzského jazyka, úspěšné složení maturitní zkoušky a vůbec skutečnost, že jsem byla vybrána. Tedy Gymnázium Václava Hlavatého v Lounech vám může poskytnout tuto nezapomenutelnou zkušenost spolu s LIONS Clubem ve Francii. Velikou výhodou tohoto programu je, že jediné, co si sami platíte, je doprava do Paříže a La Baule a zpět. Zbytek (resp. ubytování, výuka, výlety, stravování, vstupné) je hrazeno LIONS Clubem. Naše skupina se skládala ze 2 animátorů, 1 ředitelky a 22 stážistů ze všech zemí světa jako je Keňa, Argentina, Kostarika, Brazílie, Mexiko ale i Itálie či jiné evropské země.

Celý pobyt ve Francii trval od 6.7. do 31.7. 2007. První tři dny jsme poznávali Paříž a nenechali jsme si ujít památky jako Louvre, Champs-Élysées...., celý článek je zde.

Pobyt ve Francii 2007

Lucie Czervoniakova, maturitní ročník 2007

Ve 3.ročníku studia na gymnáziu Václava Hlavatého jsme měli možnost poslechnout si vyprávění bývalých studentek o jejich pobytu ve Francii. Pobyt byl pouze pro nejlepší studenty a protože jsem chtěla francouzský jazyk studovat dále na vysoké škole, rozhodla jsem se pokusit získat tuto možnost také. Napsala jsem motivační dopis a hle, můj sen se vyplnil. Pobytu se do dnešního dne zúčastnilo již 9 studentů za podpory asociace Lions Club de France a samozřejmě také s pomocí paní profesorky Martiny Krahulíkové. Moje cesta začala na letišti v Praze. Vše bylo jednodušší, protože jsem letěla společně s Romanou a jak je známo, dvě hlavy ví více než jedna. Po příletu do Paříže jsme nasedli na RER a po 2 hodinách nepohodlné jízdy vystoupili na stanici Antony. Odtud to bylo autobusem už jen kousek do l´Ecole Centrale...., celý článek je zde.


Fotogalerie roku 2007

/album/fotogalerie-rok-2007/fr1-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2007/fr2-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2007/fr3-jpg1/
/album/fotogalerie-rok-2007/fr4-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2007/fr8-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2007/fr9-jpg1/
/album/fotogalerie-rok-2007/fr10-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2007/fr11-jpg/

—————